مرجع پایان نامه ها,تحقیق,پروژه ومقاله , پاورپوینت تمامی رشته ها

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ممنون از خرید شما ، باتشکر payanword

تحقیق درباره تضاد انديشه ماني وتاثير آن در نگاره هاي ايران

 

فرمت فایل:  ورد قابلیت ویرایش ) 

 


 
قسمتی از محتوی متن ...

 

تعداد صفحات : 26 صفحه

تضاد انديشه ماني وتاثير آن در نگاره هاي ايران تضاد انديشه، ماني و تاثير آن در نگاره هاي ايران چكيده: اين مقاله در مورد جهان بيني و هنر مانويان است، همچنين به تاثير آن بر فرهنگ و هنر ايراني اشاره دارد.
مطالب با ظهور آيين ماني آغاز مي گردد.
سپس اقتباس اين آيين را از اديان ما قبل خود تبيين مي‌كند و كليتي در مورد جهان بيني وانديشه هاي مانويان درگسترده تاريخ ارائه ميدهد، علاوه بر آن به تاثير آثار ماني از هنر وفرهنگ اقوام مختلف به خصوص چينيان تاكيد مي شود و برخي از عناصر عرصه سمبليك ماني به اجمال بررسي مي‌گردد؛ سرانجام دراتنهاي مقاله به نفوذ ساير هنرها بر هنر ماني اشاره مي شود و تاثير اين فرايند را در نگارگري ايراني مورد توجه قرار مي دهد.
هدف كلي مقاله در باب تبيين جهان بيني ماني و تاثير اين نگرش بر خصيصه ونوع تفسير هنر ايراني است.
( كليه واژه ها: جهان بيني، سبك چيني، كتابت، نماد، نقاشي، تضاد) مقدمه مطالعه در خصوص مانويان از دو لحاظ حائز اهميت است؛ يكي به لحاظ ايدئولوژي و جهان بيني مانوي وديگري از لحاظ هنري مي باشد.
با اقدام به پژوهش دراين باب متوجه مي شويم ، كه بررسي هنر مانوي قادر به جدايي از انديشه و جهان بيني مانوي نيست وآنچه كه در مورد مانويان جالب توجه است؛ خصيصه التقاطي بودن ايدئولووژي آنها و تاثير اين خصوصيت بر هنر مانوي مي باشد، البته ويژگي التقاط گرايي تنها مختص به مانويان نيست بلكه سرزمين ايران هم در عرصه هنر و هم به لحاظ هاي ديگر مستعد التقاط گرايي است، اين امر دلايل مختلفي را در بر دارد، اما يكي از اين دلايل رفت وآمد جهانگردان، ميسيونرها، فرانسيسكن هاي مسيحي به ايران و نواحي چين است اين افراد ماموريت تبليغ مسيحيت را به عهده داشتند ومتقابلاً متفكراني از ايران به اروپا، هندوستان و چين سفر مي كردند تا جامعه ايراني را با مسائل فرهنگي اقوام ديگر آشنا نمايند، بنابراين تداخل فرهنگي زمينه ساز تاثير پذيري از ملل ديگر مي شود.
با اين وجود ايرانيان در طول تاريخ پر فراز و نشيب خود در پي حفظ هويت واصالت هاي مختص به خود بوده اند و همواره به مبارزه با حملات فرهنگي وسياسي اقوام مهاجم مي پرداختند تا چهار چوب هاي فرهنگي ايران را حفظ نمايند، اما موفق نگشتند تا به طور كامل از رويكردها واعتقادات غير ايراني مصون بمانند اين عوامل بر هنر ايرانيان بي تاثير نبود.
با توجه به اين كه از مينياتورهاي ايراني به عنوان هنر اصيل ايرانيان ياد مي شود؛ به لحاظ ظاهر، نژاد اصيل ايراني را متجلي نمي سازد، با اندكي دقت متوجه مي شويم كه چهره هاي منقوش در مينياتورهاي ايراني بر نژاد زرد پوست دلالت دارد، در حالي كه حجاري هاي به جاي مانده از هنر اقوام ساساني و هخامنشي و ما قبل آنها از صفات ايراني برخوردار است و حاكي از يك نژاد ايراني مي باشد، اين رويداد يكي از پارادايم‌هاي كهن را مورد پرسش قرار مي دهد و تا حدودي ريشه يابي هنر مانويان موجب تبيين اين رويداد مي گردد، اما به علت كمبود آثار هنري بر جاي مانده از ماني و مراجع مربوطه، نمي توان به تحليل درستي دست يازيد. ظهور ماني ماني بنيان گذار آيين مانوي، مردي ايراني بود كه در سال 215 ميلادي در بابل متولد شد.
پدر ماني فتك نام داشت و مادرش نوشيت، پوشيت يا مريم، زني اشكاني بود.
برخي نام ماني ر

  متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پروژه میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین ،فایل را فورا دانلود نمایید 

 


  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود مقاله :  توجه فرمایید.

  • در این مطلب،محتوی متن اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در ورد وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پروژه یا تحقیق مورد نظر خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد.
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل متن میباشد ودر فایل اصلی این ورد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد.
  • در صورتی که محتوی متن ورد داری جدول و یا عکس باشند در متون ورد قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد. و این پروژه (تحقیق،مقاله ) صرفا جهت اطلاع از طرز تهیه پروژه برای دانشجو و علم آموز عزیز میباشد.
  • li>

 « پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین »

 

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,450 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file2_1406440_1862.zip23.2k